Nadruk wywabowy

 

Metoda nadruku wywabowego jest w wielu aspektach podobna do nadruku sitodrukowego – pozwala na relatywnie szybki czas realizacji oraz jest optymalna cenowo dla większych zamówień ze względu na koszt przygotowania matrycy, lecz z tą różnicą, że jest wręcz stworzona do uzyskiwania bardzo wiernych barw na ciemnych materiałach.

Nadruk wywabowy to metoda druku na tekstyliach, która wymaga wcześniejszego przygotowania matrycy, natomiast technologia nadruku wywabowego polega na wytrawieniu barwnika tkaniny za pomocą kwasu, przez co osiągnięty kolor wzoru stanowi barwę materiału przed jego zafarbowaniem. Następnie pigment uzupełniany jest przez farbę wywabową, którą należy skategoryzować jako typ farby wodnej i dzięki temu nadruk jest praktycznie niewyczuwalny w dotyku.

Technologia nadruku wywabowego charakteryzuje się wyjątkową trwałością i nie ulega spieraniu, natomiast przy słabszym natężeniu kwasu można łatwo uzyskać efekt starości nadruku.

Druk wywabowy może być stosowany na wszystkich tekstyliach wyłącznie barwionych reaktywnie, do których można zaliczyć bawełnę, wiskozę czy poszczególne rodzaje sztucznych materiałów.

Cechy charakterystyczne:

 • Maksymalne pole zadruku: 55×65cm
 • Kolory: Full color
 • Temperatura prania: 30-90°C
 • Możliwość nadruku bardzo drobnych elementów

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/lopingpl/domains/loping.com.pl/private_html/wp-content/themes/itown/page-nadruk-wywabowy.php on line 31

Galeria zdjęć

Szybki kontakt

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące naszych usług prosimy o kontakt.

  44-100 Gliwice
  ul. I. Daszyńskiego 153

  +48 (32) 230 45 60
  +48 (32) 331 71 95